Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

Zachowania zdrowotne.

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Zachowania zdrowotne. on Pon Kwi 15, 2013 10:55 pm

Admin


Admin
Skutków zdrowotnych

Ta recenzja przytoczono niedawną literatura na temat wpływu na zdrowie małżeństwa środków związanych z pięciu obszarach:

Zachowania zdrowotne. Ta opinia koncentruje się na zachowaniach, które mają dobrze udokumentowane powiązania z fizycznych skutków zdrowotnych: alkohol i narkotyki, palenie tytoniu, masy ciała i aktywności fizycznej.
Dostęp do opieki zdrowotnej, oraz koszty. Ta opinia analizuje powiązania między małżeństwem i trzech głównych wyników opieki zdrowotnej: (1) stan ubezpieczenie zdrowotne, (2) wykorzystanie opieki zdrowotnej (w domu opieki szczególności szpitali i pielęgniarek) oraz (3) całkowite koszty opieki zdrowotnej.
Zdrowie psychiczne. Ta opinia skupia się na skutkach stanu cywilnego na jednej wspólnej formy psychologicznej niebezpieczeństwie: obecność objawów depresyjnych.
Zdrowie fizyczne i długowieczności. Ta opinia analizuje wpływ małżeństwa na własny ocenił zdrowia i długowieczności, a także mały zestaw przewlekłych chorób.
Międzypokoleniowe skutków zdrowotnych. Ta opinia skupia się na coraz liczniejszych badań łączącej dziecka rodzica stanu cywilnego z tym dzieckiem w stanie zdrowia w wieku dorosłym.

Pomiaru efektów małżeństwa

Ponieważ małżeństwo może być zarówno przyczyną, jak i konsekwencją stanu zdrowia, badania muszą rozwikłać wpływ selekcji od prawdziwego wpływu przyczynowego małżeństwa. Rozróżnianie tych dwóch czynników wymaga dokładnej analizy i zaawansowane metody statystyczne, które były nieobecne w wielu badaniach. Ta opinia koncentruje się na badaniach, które dostarczają najbardziej wiarygodnych dowodów na to, czy małżeństwo ma związek przyczynowy wpływ na stan zdrowia.

Badania świadczące najsilniejszy dowód wykorzystać dane dotyczące zmian i zbadać związek pomiędzy zmianami w stanie zdrowia i przejść do i małżeństwa. Badania tego typu zapewniają bardziej przekonujący dowód związku przyczynowego pomiędzy małżeństwem i zdrowia, ponieważ przykładowe służyć jako członków własnej grupy kontrolnej, a efekt małżeństwa jest mierzona przez porównanie ich wyników przed i po ślubie. Ta metoda pozwala uniknąć porównywania dwóch grup, które mogą mieć różne charakterystyki tle - w szczególności osoby, które wychodzą za mąż i ludzi, którzy nie - co może prowadzić do wyników fałszywie i niedokładne.

Zobacz profil autora http://bpsychologia.your-talk.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Free blog