Psycholog WarszawaWpływ na zachowania zdrowotne.
Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

Wpływ na zachowania zdrowotne.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Wpływ na zachowania zdrowotne. on Pon Kwi 15, 2013 10:54 pm

Admin


Admin
Niektóre efekty zdrowotne nie są dobrze przystosowane do tego typu analizy, jednak. Na przykład, wiele fizycznych efekty zdrowotne nie można zbadać w ten sposób, ponieważ zmiany mogą rozwijać się przez długi czas i nie mogą być widoczne od razu po przejściu cywilnego. Z tego powodu, dowody w sprawie skutków małżeństwa na zdrowie fizyczne jest bardziej ograniczony i nieco bardziej spekulacyjny niż dowody w sprawie skutków małżeństwa w innych skutków zdrowotnych badanych w tej recenzji.
Co obecnie jest znany?

Wpływ na zachowania zdrowotne. Małżeństwo może wpływać zdrowia poprzez jej wpływ na zachowania, takie jak spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków, palenie papierosów, diety i ćwiczeń fizycznych. Najnowsze badania sugerują, że małżeństwo ma znaczący wpływ na zachowania zdrowotne kobiet i mężczyzn, ale wzór jest mieszany - małżeństwo jest związane z zdrowszych zachowań w niektórych przypadkach i mniej zdrowych zachowań w innych. Badania konsekwentnie wskazują, że małżeństwo ogranicza ciężki pić i ogólnej konsumpcji alkoholu, i że skutki są podobne do młodych mężczyzn i młodych kobiet, i dla obu Afroamerykanów i białych. (8, 9, 10, 11) Mimo, że badania są mniej rozległe, małżeństwo wiąże się również z ograniczenia zużycia marihuany dla młodych ludzi, ale mniej dla kobiet. (8, 11) Mniej wiadomo na temat skutków małżeństwa w sprawie stosowania substancji starszych. Badania małżeństwa i palenia nie wykazały spójnych układ wyników sugeruje, że małżeństwo może mieć niewielki lub żaden wpływ na to zachowanie. (8, 11, 12, 13)

W przeciwieństwie do badań z użyciem alkoholu i narkotyków, badania wpływu małżeństwa na wadze i aktywności fizycznej wynika, że małżeństwo może mieć negatywny wpływ na zdrowych zachowań i może zachęcać do bardziej siedzący tryb życia. Kilka rygorystyczne badania, że małżeństwo prowadzi niewielkie zwiększenie masy ciała dla kobiet i mężczyzn - zazwyczaj średnio mniej niż pięć funtów (14, 15, 16, 17, 13, 12) badania na temat skutków małżeństwa na aktywności fizycznej jest mniej jednoznaczne. , ponieważ nie opiera się na analizie wzdłużnej i nie w pełni dostosować do różnic pomiędzy tymi, którzy poślubić i tych, którzy tego nie robią. Dowody, że jest dostępny sugeruje małżeństwo może prowadzić do zmniejszenia aktywności fizycznej, szczególnie dla mężczyzn (18).

Zobacz profil autora http://bpsychologia.your-talk.com

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | Roleplay forums | Naruto RPG | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Free blog