Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

Wpływ na zachowania zdrowotne.

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Wpływ na zachowania zdrowotne. on Pon Kwi 15, 2013 10:54 pm

Admin


Admin
Niektóre efekty zdrowotne nie są dobrze przystosowane do tego typu analizy, jednak. Na przykład, wiele fizycznych efekty zdrowotne nie można zbadać w ten sposób, ponieważ zmiany mogą rozwijać się przez długi czas i nie mogą być widoczne od razu po przejściu cywilnego. Z tego powodu, dowody w sprawie skutków małżeństwa na zdrowie fizyczne jest bardziej ograniczony i nieco bardziej spekulacyjny niż dowody w sprawie skutków małżeństwa w innych skutków zdrowotnych badanych w tej recenzji.
Co obecnie jest znany?

Wpływ na zachowania zdrowotne. Małżeństwo może wpływać zdrowia poprzez jej wpływ na zachowania, takie jak spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków, palenie papierosów, diety i ćwiczeń fizycznych. Najnowsze badania sugerują, że małżeństwo ma znaczący wpływ na zachowania zdrowotne kobiet i mężczyzn, ale wzór jest mieszany - małżeństwo jest związane z zdrowszych zachowań w niektórych przypadkach i mniej zdrowych zachowań w innych. Badania konsekwentnie wskazują, że małżeństwo ogranicza ciężki pić i ogólnej konsumpcji alkoholu, i że skutki są podobne do młodych mężczyzn i młodych kobiet, i dla obu Afroamerykanów i białych. (8, 9, 10, 11) Mimo, że badania są mniej rozległe, małżeństwo wiąże się również z ograniczenia zużycia marihuany dla młodych ludzi, ale mniej dla kobiet. (8, 11) Mniej wiadomo na temat skutków małżeństwa w sprawie stosowania substancji starszych. Badania małżeństwa i palenia nie wykazały spójnych układ wyników sugeruje, że małżeństwo może mieć niewielki lub żaden wpływ na to zachowanie. (8, 11, 12, 13)

W przeciwieństwie do badań z użyciem alkoholu i narkotyków, badania wpływu małżeństwa na wadze i aktywności fizycznej wynika, że małżeństwo może mieć negatywny wpływ na zdrowych zachowań i może zachęcać do bardziej siedzący tryb życia. Kilka rygorystyczne badania, że małżeństwo prowadzi niewielkie zwiększenie masy ciała dla kobiet i mężczyzn - zazwyczaj średnio mniej niż pięć funtów (14, 15, 16, 17, 13, 12) badania na temat skutków małżeństwa na aktywności fizycznej jest mniej jednoznaczne. , ponieważ nie opiera się na analizie wzdłużnej i nie w pełni dostosować do różnic pomiędzy tymi, którzy poślubić i tych, którzy tego nie robią. Dowody, że jest dostępny sugeruje małżeństwo może prowadzić do zmniejszenia aktywności fizycznej, szczególnie dla mężczyzn (18).

Zobacz profil autora http://bpsychologia.your-talk.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Create a free blog