Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

Małżeństwo może mieć wpływ na zdrowie fizyczne

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin

Dla niektórych zachowań zdrowotnych - w szczególności, substancja używać wśród osób młodych i przyrost masy ciała w grupie wszystkich dorosłych - Wpływ małżeństwa został dobrze zbadany i jest dobrze rozumiana. Dla innych zachowań, mniej jest znany i dodatkowe badania są potrzebne, zanim mocniejsze wnioski można wyciągnąć. Jedna powierzchnia użytkowa dla przyszłych badań jest zbadanie skutków małżeństwa w alkoholu ludzi starszych w celu ustalenia, czy skutki obserwowane dla młodych osób dorosłych istnieje w starszych populacjach. Dodatkowe badania przy użyciu podłużnych danych potrzebny jest również do zbadania skutków małżeństwa dotyczące aktywności fizycznej w celu ustalenia, czy związek między małżeństwem i aktywności fizycznej obserwowane w analizach przekrojowych bardziej rygorystyczne pozostaje gdy stosowane są techniki szacowania.

Wpływ na dostęp do opieki zdrowotnej, oraz kosztów. Małżeństwo może mieć wpływ na zdrowie fizyczne poprzez jego wpływ na dostęp do opieki zdrowotnej i wykorzystania. Badania związku między małżeństwem i ubezpieczeń zdrowotnych wynika, że - poprzez oferowanie dostępu do pokrycia przez współmałżonka polityki - małżeństwo zwiększa prawdopodobieństwo posiadania ubezpieczenia i zmniejsza prawdopodobieństwo stania nieubezpieczony od utraty pracy lub innego ważnego wydarzenia na życie (19) Ten. Efekt ten jest większy dla kobiet. Najnowsze badania stwierdza się również związek między małżeństwem i wykorzystania opieki zdrowotnej. Małżeństwo wiąże się z krótszych pobytów w szpitalu, średnio mniej wizyt u lekarza, a zmniejszonym ryzykiem hospitalizacji z domu opieki. (20, 21, 22) Ograniczone dowody sugerują również, że małżeństwo może zwiększyć wykorzystanie profilaktycznej opieki, takich jak pokazy nowotworowych (12).

Ze względu na jego wpływ na wykorzystania opieki zdrowotnej, małżeństwo wiąże się również z niższymi kosztami opieki zdrowotnej wśród osób starszych. Na przykład, badania wykazują, że, ponieważ małżeństwo zmniejsza ryzyko dopuszczenia domu opieki, małżeństwo może również prowadzić do zmniejszenia kosztów domu opieki (22). Wpływ małżeństwa skrócenie hospitalizacji może również prowadzić do redukcji kosztów opieki zdrowotnej. Badania wskazują, że wpływ małżeństwa na koszty opieki zdrowotnej istnieje niezależny od wpływu małżeństwa na zdrowie fizyczne. (22) W szczególności, wiele małżeństw polegać na swoich małżonków do opieki nieformalnej, a tym samym wymagają mniejszej ilości długich pobytów w szpitalu i dopuszczenia do domu opieki, powoduje obniżenie kosztów opieki zdrowotnej - nawet jeśli małżonkowie i niezamężne osoby starsze są równie prawdopodobne, aby chory (20, 21) Badania te, że żony są szczególnie prawdopodobne, aby zapewnić opieki nieformalnej dla swoich mężów w domu, więc wpływ małżeństwa na. koszty opieki zdrowotnej może być większy w przypadku mężczyzn.

Związek między małżeństwem i kosztów opieki zdrowotnej wymaga dalszych badań, ponieważ większość ostatnich badań stanowi tylko pośredni dowód na podstawie analizy skutków wysokich kosztów usług zdrowotnych, takich jak domowej opieki pielęgniarskiej. Inne wyniki dojrzałych dla przyszłych badań m.in. jakość opieki, stosowanie leków na receptę, przyjęcie nowoczesnych egzaminów i zabiegów, pacjent przyczepności do określonych schematów leczenia i korzystania z usług w zakresie profilaktyki zdrowotnej, innych niż pokazów na raka.

Zobacz profil autora http://bpsychologia.your-talk.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | Roleplay forums | Manga - Comic strip | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Have a free blog with Sosblog