Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

Wpływ na zdrowie psychiczne.

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Wpływ na zdrowie psychiczne. on Pon Kwi 15, 2013 10:53 pm

Admin


Admin
Wpływ na zdrowie psychiczne. Małżeństwo może mieć wpływ na wiele aspektów zdrowia psychicznego. Ta opinia koncentruje się na częstości występowania objawów depresyjnych. Najnowszym rygorystyczne badania sugerują, że małżeństwo zmniejsza objawy depresji zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. (23, 24, 25, 26) W szczególności, badania te, że ślub zmniejsza objawy depresji, a rozwodzą się podwyżek im. Badania również udokumentowane, że wzrost objawów depresji po rozwodzie są długotrwałe i że występowanie tych objawów pozostaje podwyższone lat po rozpadzie małżeństwa. (27, 28) Ponadto, badania porównujące zdrowia psychicznego stabilnie żonaty dorosłych do tych, którzy pozostanie samotną, że ci, którzy są trwale mąż mają mniej objawów depresyjnych (i mniejsze wzrosty w tych objawów, jak podrosną), nawet po uwzględnieniu wyjściowej zdrowia psychicznego. (23, 25, 26)

Mimo, że badania konsekwentnie wykazują, że jest żonaty zmniejsza depresję, istniejące dowody ma ograniczenia, że przyszłe badania powinny dotyczyć. W szczególności, najbardziej rygorystyczne badania zwykle szacuje wpływ małżeństwa i stan przejścia przez porównanie częstości występowania objawów depresyjnych w okresie tuż przed przejściem na małżeńskiej występowania w okresie tuż po przejściu. Metoda ta koryguje różnice tle między tymi, którzy za mąż i tych, którzy tego nie robią. Jednakże, może on wprowadzić inne źródła błędu do oszacowania, a kierunek tego błędu jest niepewna.

Na przykład, ludzie mogą doświadczać mniej objawów depresyjnych w okresie do małżeństwa w oczekiwaniu tego przejścia. Podobnie, ludzie doświadczają więcej objawów depresyjnych w okresie do rozwodu, jak jakość ich spadków małżeńskich. Jeśli tak, porównując czyjeś objawy depresji w okresie tuż przed przejściem na małżeńskim bezpośrednio po okresie mogą nie doceniać wpływu tego przejścia. Natomiast jeśli objawy depresyjne są ograniczone tylko przez krótki czas po ślubie lub są podwyższone w krótkim czasie po rozpadzie małżeństwa przed powrotem do ich poziomu sprzed transformacji, porównania objawów depresji tuż przed i tuż po przejście byłoby przecenić długo perspektywie efekt. Aby rozwiązać te ograniczenia i uzyskać bardziej precyzyjne zrozumienie relacji między małżeństwem i depresji, podłużne potrzebne są zestawy danych, które oferują bardziej szczegółowe historie zdrowia psychicznego i więcej informacji na temat zmian w stanie zdrowia psychicznego, niż są obecnie dostępne.

Wpływ na zdrowie fizyczne i długowieczności. Liczne badania potwierdzają, że ludzie, którzy poślubić żyć dłużej i cieszyć się lepszym zdrowiem fizycznym niż ci, którzy nie żenią. (29, 30) Niemniej jednak, kwestie metodologiczne wymaga ostrożności w interpretacji tego wzoru, ponieważ większość badań w tej dziedzinie opiera się na metodach opisowych które nie właściwie kontrolować do ewentualnego wyboru zdrowszych ludzi do małżeństwa. Chociaż central do ogólnej oceny związku pomiędzy małżeństwem i zdrowia, rygorystyczne wyniki badań dotyczące wpływu małżeństwa na konkretnych fizycznych skutków zdrowotnych jest ograniczony, a kilka stałych wnioski można wyciągnąć.

Rygorystyczne badania obecnie dostępne zapewnia ograniczone dowody wpływu małżeństwa na zdrowie fizyczne. Najnowsze badania stwierdzi znaczący pozytywny wpływ małżeństwa na temat mężczyzn stopa ich ogólny stan zdrowia fizycznego, jednak nie jest on taki skutek dla kobiet (30) Naukowcy znaleźć pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne kobiet, mierzona występowania szczególnego zdrowia. warunki i choroby. (31) Jednakże nie najnowsze rygorystyczne badania na podstawie próbek amerykańskich zbadać, czy podobny wpływ małżeństwa na częstotliwości warunków zdrowotnych lub chorób występuje wśród mężczyzn. Podobnie, istnieje niewiele dowodów na powiązania między małżeństwem i szczególnych warunków zdrowotnych lub chorób. Jedynym wyjątkiem jest ostatnie badanie, które sugeruje możliwy związek między małżeństwem a ryzykiem chorób układu krążenia u kobiet;. Jednak nauka nie znajdzie takiego efektu dla mężczyzn (32) Ogólnie rzecz biorąc, istniejące wyniki badań na temat powiązań między małżeństwa i zdrowia fizycznego ogranicza się do wąskiego zakresu środków ochrony zdrowia i nie daje pełnego obrazu wpływu małżeństwa na zdrowie fizyczne.

Wyniki wielu badań wskazują na silny związek między małżeństwem i długowieczności, (33, 29, 34), ale to badanie ma również ograniczenia. W szczególności, badania te są zwykle ograniczone do prostych porównań opisowych zamężne i niezamężne osób dorosłych, które nie są odpowiednio odróżnić skutek małżeństwa z możliwych skutków zdrowych osób wybierających się w małżeństwie. Jak już wspomniano, najbardziej wiarygodne badania powiązań między małżeństwa i zdrowia zbadania środków bezpośrednio przed i po małżeńskich przejść. Jednakże, ponieważ trwałość określa się tylko pod koniec życia, nie można zaobserwować, w jaki sposób cywilnym trwałość zmiany transformacyjne. Niektórzy badacze próbowali rozwiązać wybór za pomocą innych technik statystycznych (5), ale te badania dostarczają mniej przekonujących dowodów niż zrobić badania małżeńskich przemian. Z tego powodu, najsilniejsze dowody na pozytywny wpływ małżeństwa na długowieczność jest bardziej od solidności tej relacji w wielu badaniach, niż z konkretnych atutów każdego pojedynczego badania.

Zobacz profil autora http://bpsychologia.your-talk.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | Roleplay forums | Manga - Comic strip | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Free blog