Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

Istnieje wiele możliwych przyczyn stanu cywilnego

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin

Więcej ostateczne badanie wpływu małżeństwa na zdrowie fizyczne i długowieczności będzie wymagać bardzo długoterminowe dane dotyczące zmian, które zapewniają możliwość kontroli różnic w stanie początkowym mierzonego zdrowia przed członkami próby zaczynają się żenić. Z danych tego typu, naukowcy mogą zbadać, jak wpływają różne historie małżeńskie zdrowia fizycznego, kontrolowanie wszelkich początkowych różnic zdrowotnych, które istnieją pomiędzy małżonków, którzy pozostają małżeństwem i tych, którzy tego nie robią.

Międzypokoleniowe skutków zdrowotnych. Wyłania literatura na temat możliwych skutków zdrowotnych międzypokoleniowych sugeruje, że małżeństwo małżeństwo ma również potencjalne długoterminowe konsekwencje dla zdrowia fizycznego z kilku jego dzieci. W szczególności, badania wskazują, że dorastanie w związkach małżeńskich jest związane z lepszym zdrowiem fizycznym w dorosłym życiu i długowieczności zwiększone. (35, 36, 37) Z badań wynika, że takie międzypokoleniowe skutki zdrowotne są szczególnie silne w przypadku mężczyzn i działają tak samo dla African American i bieli mężczyzn. (38, 39, 40) jest mniej dowodów rozpatrywania ewentualnych różnic w tej relacji dla afrykańskich kobiet amerykańskich i bieli.

Istnieje wiele możliwych przyczyn stanu cywilnego rodziców mogą mieć długotrwałe skutki zdrowotne dla dzieci. Jednak istniejące badania zapewnia ograniczone dowody na szlakach, w którym struktura rodziny dzieciństwo wpływa na dorosłe fizycznego zdrowia i długowieczności. Liczne badania wskazują, że efekty pracy głównie za pośrednictwem roli struktury rodziny z dzieciństwa w kształtowaniu przyszłości dzieci społeczno osiągnięcia i przez dorosłych zachowań ryzykownych dla zdrowia, takich jak palenie i picie ciężkiego. (35, 39) Średnio dzieci wychował w dwóch rodzica rodziny uzyskać więcej edukacji i wykazują zdrowszych zachowań dorosłych niż dzieci z innych typów rodzin. Różnice te z kolei mają wpływ na zdrowie i długowieczność dorosłych.

Badania dotyczące wpływu na stan zdrowia międzypokoleniowych koncentruje się na trendach dla osób urodzonych w latach 19 i początku 20 wieku, to okres, kiedy wzorce małżeństwa, rozwód, i rodzicielstwa jednym były znacznie różni się od dzisiejszego. Możliwe jest, że pozorne korzyści z małżeństwa dla zdrowia dzieci osłabiły jak samotne rodzicielstwo i rozwody stały się bardziej powszechne i mniej piętnujący. Ponadto większość badań ogranicza się do danych dla małych dość reprezentatywnego próbek. Dostępny reprezentatywnej dowody oparte na zbiorach danych, które rozpoczęły śledzenie użytkowników przykładowych jak dorośli, co ogranicza zdolność do kontroli różnic w charakterystyce tle tych, którzy dorastali w dwóch dominującej rodziny i tych, którzy nie.Małżeństwo, zdrowie i polityka

Najnowsze badania sugerują, że małżeństwo poprawia niektóre skutki zdrowotne. Jednak obraz małżeństwa ogólnego wpływu na zdrowie nie jest jeszcze kompletna. Przyszłe badania mogą pełniej zbadania skutków małżeństwa na koszty opieki zdrowotnej; skutki zdrowotne wynikające z małżeństwa dla różnych grup rasowych, etnicznych i społeczno-gospodarczych; ról, które mogą odgrywać jakość małżeńskiego oraz międzypokoleniowe zdrowotnych skutków małżeństwa. Ponadto mało rygorystyczne badania zostały przeprowadzone w sprawie centralnej pytanie, czy małżeństwo wpływa na zdrowie fizyczne. Dodatkowe badania w tych i innych obszarach może pomóc wyjaśnić szerokość zdrowotnych skutków małżeństwa. Lepsze informacje o tym, jak małżeństwo wpływa na zdrowie może przyczynić się do dyskusji na temat roli i celów polityki publicznej w zakresie wspierania małżeństwa - i ewentualnie nadać nowe znaczenie wyrażenia "zdrowego małżeństwa".

Zobacz profil autora http://bpsychologia.your-talk.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Create your own blog