Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

Terapia par jest w trakcie rewolucji.

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Terapia par jest w trakcie rewolucji. on Czw Sty 24, 2013 10:58 pm

Admin


Admin
Zaledwie kilka lat temu terapia pary została cynicznie oznaczone jako zestawu technik w poszukiwaniu teorii! Teraz badacze jak John Gottman i Kim Halford sugerują, że nawet zaakceptowanych technik tej dziedzinie, takich jak nauczanie rozwiązywania problemów oraz umiejętności zarządzania konfliktami, natomiast korzystne, nie wydaje się, aby dostać się do sedna sprawy, w zakresie oferowania droga do trwałej zmiany w związkach i nie odzwierciedlają szczęśliwe pary odnoszą się do siebie poza terapią.

Jeśli to wszystko nie było wystarczająco szorstka, wszyscy zgadzają się, że terapia pary może być bardzo trudne do zrobienia.
Radzenie sobie z dwóch osób, dwa zestawy gorących emocji, walki eskalacji i klientów, którzy ranią, ale nie chcę, aby spowolnić, być bardziej rozsądna i negocjacji nie jest dla osób o słabym sercu.
Radzenie sobie z dwóch osób, dwa zestawy gorących emocji, walki eskalacji i klientów, którzy ranią, ale nie chcę, aby spowolnić, być bardziej rozsądna i negocjacji nie jest dla osób o słabym sercu.

Biorąc pod uwagę to wszystko, wydaje się niemal rozsądne, że terapia pary jest często wyśmiewane lub oczerniany jako nieskuteczne w mediach. Ale mimo to, miliony par trwają w poszukiwaniu terapeutów, być może dlatego, ponieważ ostatnie badania mówią nam, że większość ludzi w Ameryce Północnej stopy znalezieniem relacji miłości jako główny cel życia, umieszczając go przed karierą lub sukcesu finansowego. Całe szczęście więc, że obraz malowany terapii par powyżej nie jest cała historia. W rzeczywistości, ten obraz jest po prostu nieaktualna.

Terapia par jest w trakcie rewolucji. Kluczowym elementem tej rewolucji jest rozwój nowej nauki o miłości i miłości relacji. Jak powiedział nam Yogi Berra: "Jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz, możesz skończyć gdzie indziej." Bez wyraźnego modelu miłości i proces łączenia i rozłączania, trudno jest się dowiedzieć, jak skupić się interwencji w sprawach określających i momentów w związku. Trudno jest wiedzieć, jakie zmiany będą naprawdę coś zmienić, a co powinno być nadrzędnym celem w terapii par. Jeżeli miłość jest, jak Marilyn Yalom w książce Historia Żona sugeruje, "odurzający mieszanka seksu i uczuć, że nikt nie rozumie", a następnie terapia par jest tylko odpowiedni materiał sitcomu. Jak ona sugeruje, seks i emocje wydają się być nierozerwalnie kochać, ale to nie musi być kompletna tajemnica.

Istnieje wiele nici w tej nowej nauki relacji miłości, ale wszystkie one łączą się w literaturze dla dorosłych rosnącego przywiązania, stosunkowo niedawne rozszerzenie prac angielskiego psychiatry John Bowlby jest na więzi emocjonalnej między matką i dzieckiem. Perspektywa przywiązanie daje terapeuta Pary znaczący i skuteczny mapę do dramatu cierpienia pomiędzy partnerami. Kieruje się do terapeuty w kluczowych momentach interakcji pary i dlaczego tak bardzo ważne, oferuje terapeuta przewodnik do każdego partnera najgłębszych potrzeb i uczuć najsilniejszych. Mimo to, większość terapeutów będą pytać: "Ale czy to powiedz mi, co zrobić z chwili na chwilę w sesji para?"

Wiele strumieni badań i teorii uwzględniły te pytania późno. Moi koledzy i ja zbadali te pytania w tym, co nazywamy Emocjonalnie Focused Therapy para (EFT), systematyczne, rygorystyczne, przetestowany zestaw interwencji na podstawie widoku przywiązania miłości i więzi. Niedawno przedstawiono przywiązanie podejścia oparte w sposób, który może być oferowany klientom i społeczeństwu w Hold Me Tight: Siedem Rozmowy na całe życie Miłości. Wielką siłą tej nowej perspektywy naukowej jest właśnie to, że oferuje rygorystyczny zbiór obserwacji i badań w czym jest miłość wszystko i jak zmienia się kształt i kolor. Ponadto, jest to sprawdzony podejście do interwencji o doskonałych danych wynikowych i przydatności klinicznej. Klienci również powiedzieć nam, że ten sposób widzenia i pracy rzeczywiście przejść do sedna sprawy. W tym artykule postaram się podsumować perspektywy zajęcia i jak to jest obsługiwane przez różnych dziedzinach nauki relacji (te nici nauka będzie kursywą znaleźć lub unikać, jak chcesz!) I jak to się przekłada na praktykę w EFT.

Powrót do góry
Nowych naukowych i praktycznych teoria miłości
Mnóstwo badań na dorosłych przywiązania, które pojawiły się w ciągu ostatniego dziesięciolecia nam powiedzieć, że istotą miłości nie jest do uzgodnienia wymiany zasobów (dlaczego więc uczyć umiejętności negocjacyjne?), Przyjaźni, trik natury, aby dostać się do kopulacji i przekazać Twoje geny, lub ograniczone w czasie epizod urojeniowe uzależnień.

Miłość to bardzo szczególny rodzaj więzi emocjonalnej, potrzeby, które jest podłączone do naszego mózgu przez miliony lat ewolucji.
Miłość to bardzo szczególny rodzaj więzi emocjonalnej, potrzeby, które jest podłączone do naszego mózgu przez miliony lat ewolucji. Jest koniecznością przetrwania. Ludzki mózg i izolacja kody porzucenie jako zagrożenia i dotyku i emocjonalnej reakcji bliskich, jak bezpieczeństwo, bezpieczeństwo, która promuje optymalną elastyczność i ciągłe uczenie się. Jaak Panksepp1, w swoich badaniach neurobiologicznych, stwierdzi, że utrata połączenia z liczb przyłączeniowych wyzwala "," pierwotny panikę specjalny zestaw reakcji strachu. Jak zauważa Bowlby, słowa "niepokój" i "gniew" pochodzą z tego samego źródła etymologicznego i oba pojawiają się w momentach, gdy odłączenie figury przywiązania są odpowiadać. Ta potrzeba emocjonalnego związku nie sentymentalne pojęcie jest. Podstawowym obraz kim jesteśmy i co nasze najbardziej podstawowe potrzeby są, a mianowicie, że jesteśmy zwierzętami społecznymi, którzy szukają takiego połączenia, znajduje odzwierciedlenie w badaniach medycznych. Na przykład, to jest teraz jasne, że emocjonalna izolacja jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż palenie, i że podwaja prawdopodobieństwo zawału serca i udaru mózgu.

Teoria mówi, że musimy zaczepienia bezpieczną relację haven się zwrócić, gdy życie jest zbyt wiele dla nas i daje nam bezpieczną bazę, z której iść śmiało w świat. Zależność ta jest skuteczna. Wielu klientów psychoterapia się, że ich problemem jest to, że są one zbyt blisko lub niezróżnicowany z najbliższymi. Podejście omówione oferuje większy obraz. Dowody wskazują, że bezpieczne, blisko zasilania jest źródłem siły i integracji osobowości, a nie słabości. Badania pokazują, że prawidłowo podłączone są lepiej sformułowanego i pozytywne poczucie siebie. Osiemnaście miesięcy po 9/11, badacz Chris Fraley2 że prawidłowo podłączone ocalałych, którzy mogą okazać innym do wsparcia emocjonalnego, byli w stanie poradzić sobie z tym urazem i wyrastamy z niej, natomiast niezabezpieczony Załączone ocalałych przeżywa poważne problemy ze zdrowiem psychicznym. Bezpieczne połączenie jest kształtowana przez wzajemne emocjonalnej dostępności i reagowania. To jest serce dramat, który rozgrywa się w gabinecie terapeuty para. Walki, istotne w relacji są tylko powierzchownie o dzieci lub pieniądze. Partnerzy i terapeuci mogą spędzić wiele godzin rozmawiając o tych sprawach treści zamiast skupiać się na jak talk para, a dokładniej, na temat kluczowych kwestii mocowania, które napędzają para? Ujemny taniec.
Kluczowe pytania to: "Czy jesteś tam dla mnie?" "Czy to dla ciebie ważne?" "Czy chcesz włączyć się do mnie i odpowiedzieć do mnie?"
Kluczowe pytania to: "Czy jesteś tam dla mnie?" "Czy to dla ciebie ważne?" "Czy chcesz włączyć się do mnie i odpowiedzieć do mnie?" Partnerzy często nie wiedzą, w jaki sposób na te pytania, a terapeuci często ich brakuje, a nawet zobaczyć je jako znak niedojrzałej zależności.

Teoria mówi, że przywiązanie emocje i emocjonalne sygnały muzyka taniec między bliskich. Wiele terapii zachęcać klientów do kręcić silne emocje lub zastąpienie go racjonalnych myśli lub decyzji. Badacze emocji, takich jak James Gross teraz powiedz nam, że to nie tylko pobudzenie wzrostu w osobie, która jest hamowanie emocji, ale także tworzy napięcie w innym partnerem. Podejście, które skupia się na zajęcia sugeruje, że emocja jest najlepiej potwierdzony i słuchałem, więc emocjonalne sygnały mogą być ukształtowane w sposób, które sprawiają, że dla bezpiecznego połączenia. Nowe reakcje emocjonalne są także niezbędne, jeśli leczenie jest uwzględnienie każdego partnera głębsze pragnienia, pomóc partnerzy sformułować swoje potrzeby i otwierają drogę do rodzaju współczującej miłości związku, że pary szukasz.
Bezpieczne mocowanie, a nie tylko powstrzymywanie konfliktów, jest celem terapii par tutaj.
Bezpieczne mocowanie, a nie tylko powstrzymywanie konfliktów, jest celem terapii par tutaj. Pod koniec terapii, terapeuta EFT, na przykład, chce zobaczyć jego klienci słuchać swoich emocji, mówić swoje potrzeby jasno i dotrzeć do swojego partnera w sposób, który pomaga w tę melodię partnera i reagować. Badania nad EFT wyników mówi nam, że kiedy partnerzy mogą zrobić to w kluczowych sesjach, poruszają się w wychodzenia z trudnej sytuacji, a to odzyskiwania bywa stabilny w czasie. Badania pokazują, że ponad 7 z 10 pary to osiągnąć w EFT. Safe emocjonalne połączenie następnie pomaga każdy partner pozytywnie czynienia ze stresem i niepokoju, czy to stres wynika z lub spoza związku. Negatywne wydarzenia to tylko uczynić związek silniejszy. Jim Coan stwierdził, że gdy kobiety w MRI maszyny pokazano znak, że oznaczało, mogą one być w szoku na nogach, ich mózgi zarejestrowany wysoką reakcję na stres, zwłaszcza gdy byli sami i nawet jeśli obcy wstrzymali rękę. Ale jeśli czuł się kochany w małżeństwie i ich mąż trzymany za rękę, a potem mózgi tych kobiet była znacznie spokojniejsza i szok wydawało boli mniej, trzymając się za ręce z ukochaną osobą "uspokaja" trzęsący neuronów w mózgu. Jak Bowlby przewidzieć, istnieje coraz więcej dowodów, że kochankowie są połączone przez sieć neuronowa. Regulują one wzajemnie fizjologię i emocjonalne życie. Gdy są one dostrojone emocjonalnie, pomagają sobie osiągnąć fizyczną i emocjonalną równowagę, która promuje optymalne funkcjonowanie.


Zobacz profil autora http://bpsychologia.your-talk.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Create your own blog