Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

zorientowana terapia par

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 zorientowana terapia par on Czw Sty 24, 2013 10:57 pm

Admin


Admin
Powrót do góry
Kształtowanie poczucia bezpiecznego podłączenia
Jeśli nie możemy znaleźć sposób, aby włączyć do naszego partnera i kształtować poczucie bezpiecznego połączenia, są tam naprawdę tylko dwie inne wtórne strategie otwarte dla nas i map na dwóch rzeczywistościach emocjonalnych z wykwintną logiki. Strategia jeden jest się złapać w strachu przed porzuceniem i reakcji popytu przez obwinianie, niestety, często zagraża inne i popycha tę osobę dalej, zwłaszcza jeśli ta strategia stanie się przyzwyczajeniem i automatyczne. Strategia druga jest do znieczulenia z potrzeby i uczucia przywiązania i unikać zaangażowania (i konfliktów), to jest do zamknięcia i wycofania. Niestety, ten następnie zostanie drugą osobę na zewnątrz. Obie te strategie są wtórne sposoby stara się trzymać w stosunku zajęcia i radzić sobie z trudnymi uczuciami, ale często rykoszetem. W trakcie studiów i praktyk EFT, ale udało się wytyczyć emocjonalne realia partnerów, jak korzystać z tych strategii. Raz można je zamówić i nazywać swoje uczucia, blamers mówić o samotności, w lewo, nieważne, opuszczony, i poczucie znaczenia dla swojego partnera. Pod ich gniewu są bardzo wrażliwe. Withdrawers mówić czując wstyd i boi się słysząc, że są błędy. Oni wierzą, że nigdy nie można zadowolić swojego partnera i tak czują się bezradni i sparaliżowany.

Powrót do góry
Attachment zorientowana terapia par
Teorii przywiązania oferuje mapę do tańca miłości i silnych emocji, które poruszają się partnerów, w tym tańcu. W chwili do chwili interakcji, poznawcze modele tożsamości osobistej są również kształtowane. Każda osoba jest zdefiniowana i definiuje się jako sympatyczny lub niegodne i inne, wiarygodne lub niebezpieczne. Map oferowane pozwala terapeuta iść w ciągu każdego z partnerów oraz między partnerów do tańca i jego wzorów. Terapeuta następnie z EFT przywiązanie oparte interwencji, kształtów nowe interakcje i nowe emocje, pomagając partnerom przejść od desperackiej złości, na przykład, do jasnego wyrażania strachu i tęsknoty, które wywołuje troskę i współczucie w drugim partnerem i tworzy ich kontakt długo.

EFT jako terapii zorientowanej na przywiązanie zakłada, że emocje i przekształcone sygnały emocjonalne i nowe sekwencje funkcją interakcji są niezbędne do przekształcenia stosunków załącznika. Terapia pary słusznie, z tego punktu widzenia, został oskarżony o ignorowanie wychowanie i podłączenia do naciskiem na zarządzania konfliktami, władzy i granic. Takie podejście rozwiązuje ten problem jako rdzenia do kucia satysfakcjonujące i sensowne relacje. Tęsknoty zaczepienia podłączone są do naszych mózgów i tendencja do osiągnięcia i ufać i komfortu i pielęgnacji są zawsze, nawet jeśli są rozpoznawane lub zaprzeczyć. Tendencja do reagowania na bolesne odłączenie zamykając lub atakowanie jest zawsze tam, i może stać się miejscem stałego dla nas wszystkich.

Zobacz profil autora http://bpsychologia.your-talk.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | Roleplay forums | Manga - Comic strip | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Sosblog.com