Psycholog Warszawazorientowana terapia par
Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

zorientowana terapia par

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 zorientowana terapia par on Czw Sty 24, 2013 10:57 pm

Admin


Admin
Powrót do góry
Kształtowanie poczucia bezpiecznego podłączenia
Jeśli nie możemy znaleźć sposób, aby włączyć do naszego partnera i kształtować poczucie bezpiecznego połączenia, są tam naprawdę tylko dwie inne wtórne strategie otwarte dla nas i map na dwóch rzeczywistościach emocjonalnych z wykwintną logiki. Strategia jeden jest się złapać w strachu przed porzuceniem i reakcji popytu przez obwinianie, niestety, często zagraża inne i popycha tę osobę dalej, zwłaszcza jeśli ta strategia stanie się przyzwyczajeniem i automatyczne. Strategia druga jest do znieczulenia z potrzeby i uczucia przywiązania i unikać zaangażowania (i konfliktów), to jest do zamknięcia i wycofania. Niestety, ten następnie zostanie drugą osobę na zewnątrz. Obie te strategie są wtórne sposoby stara się trzymać w stosunku zajęcia i radzić sobie z trudnymi uczuciami, ale często rykoszetem. W trakcie studiów i praktyk EFT, ale udało się wytyczyć emocjonalne realia partnerów, jak korzystać z tych strategii. Raz można je zamówić i nazywać swoje uczucia, blamers mówić o samotności, w lewo, nieważne, opuszczony, i poczucie znaczenia dla swojego partnera. Pod ich gniewu są bardzo wrażliwe. Withdrawers mówić czując wstyd i boi się słysząc, że są błędy. Oni wierzą, że nigdy nie można zadowolić swojego partnera i tak czują się bezradni i sparaliżowany.

Powrót do góry
Attachment zorientowana terapia par
Teorii przywiązania oferuje mapę do tańca miłości i silnych emocji, które poruszają się partnerów, w tym tańcu. W chwili do chwili interakcji, poznawcze modele tożsamości osobistej są również kształtowane. Każda osoba jest zdefiniowana i definiuje się jako sympatyczny lub niegodne i inne, wiarygodne lub niebezpieczne. Map oferowane pozwala terapeuta iść w ciągu każdego z partnerów oraz między partnerów do tańca i jego wzorów. Terapeuta następnie z EFT przywiązanie oparte interwencji, kształtów nowe interakcje i nowe emocje, pomagając partnerom przejść od desperackiej złości, na przykład, do jasnego wyrażania strachu i tęsknoty, które wywołuje troskę i współczucie w drugim partnerem i tworzy ich kontakt długo.

EFT jako terapii zorientowanej na przywiązanie zakłada, że emocje i przekształcone sygnały emocjonalne i nowe sekwencje funkcją interakcji są niezbędne do przekształcenia stosunków załącznika. Terapia pary słusznie, z tego punktu widzenia, został oskarżony o ignorowanie wychowanie i podłączenia do naciskiem na zarządzania konfliktami, władzy i granic. Takie podejście rozwiązuje ten problem jako rdzenia do kucia satysfakcjonujące i sensowne relacje. Tęsknoty zaczepienia podłączone są do naszych mózgów i tendencja do osiągnięcia i ufać i komfortu i pielęgnacji są zawsze, nawet jeśli są rozpoznawane lub zaprzeczyć. Tendencja do reagowania na bolesne odłączenie zamykając lub atakowanie jest zawsze tam, i może stać się miejscem stałego dla nas wszystkich.

Zobacz profil autora http://bpsychologia.your-talk.com

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog