Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

Socjoekonomiczny Kontekst Kontekst kulturowy

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Kontekst kulturowy: kultura dziecko mieszka w przyczynia się zbiór wartości, zwyczajów, wspólnych założeń i sposobów życia, że ​​rozwój wpływ przez całe życie. Kultura może odgrywać rolę w tym, jak dzieci odnoszą się do rodziców, rodzaj edukacji otrzymują i rodzaj opieki nad dzieckiem, które jest świadczona.

Socjoekonomiczny Kontekst: klasa społeczna może również odgrywać ważną rolę w rozwoju dziecka. Status socjoekonomiczny (często skracane jako SES), opiera się na wielu różnych czynników, w tym, jak bardzo ludzie edukacyjne, ile pieniędzy zarabiasz, praca w ich posiadaniu i gdzie mieszkają. Dzieci wychowywane w rodzinach o wysokim statusie społeczno-ekonomicznym mają zwykle większy dostęp do możliwości, a te z gospodarstw domowych o niższych statusu społeczno-ekonomicznego może mieć mniejszy dostęp do takich rzeczy jak opieka zdrowotna, żywienie jakości i edukacji. Takie czynniki mogą mieć duży wpływ na psychikę dziecka.

Pamiętaj, że wszystkie trzy z tych kontekstach są stale interakcji. Choć dziecko może mieć mniejsze szanse z powodu niskiego statusu społeczno-ekonomicznego, wzbogacając stosunki społeczne i silne więzi kulturalnych może pomóc rozwiązać ten brak równowagi.
Wątki psychologii dziecka

Zobacz profil autora http://bpsychologia.your-talk.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Create a forum on Forumotion | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Create a free blog