Psycholog Warszawa Socjoekonomiczny Kontekst Kontekst kulturowy
Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

Socjoekonomiczny Kontekst Kontekst kulturowy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Kontekst kulturowy: kultura dziecko mieszka w przyczynia się zbiór wartości, zwyczajów, wspólnych założeń i sposobów życia, że ​​rozwój wpływ przez całe życie. Kultura może odgrywać rolę w tym, jak dzieci odnoszą się do rodziców, rodzaj edukacji otrzymują i rodzaj opieki nad dzieckiem, które jest świadczona.

Socjoekonomiczny Kontekst: klasa społeczna może również odgrywać ważną rolę w rozwoju dziecka. Status socjoekonomiczny (często skracane jako SES), opiera się na wielu różnych czynników, w tym, jak bardzo ludzie edukacyjne, ile pieniędzy zarabiasz, praca w ich posiadaniu i gdzie mieszkają. Dzieci wychowywane w rodzinach o wysokim statusie społeczno-ekonomicznym mają zwykle większy dostęp do możliwości, a te z gospodarstw domowych o niższych statusu społeczno-ekonomicznego może mieć mniejszy dostęp do takich rzeczy jak opieka zdrowotna, żywienie jakości i edukacji. Takie czynniki mogą mieć duży wpływ na psychikę dziecka.

Pamiętaj, że wszystkie trzy z tych kontekstach są stale interakcji. Choć dziecko może mieć mniejsze szanse z powodu niskiego statusu społeczno-ekonomicznego, wzbogacając stosunki społeczne i silne więzi kulturalnych może pomóc rozwiązać ten brak równowagi.
Wątki psychologii dziecka

Zobacz profil autora http://bpsychologia.your-talk.com

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | www.sosblogs.com