Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

Rozwój dziecka

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Rozwój dziecka on Sob Lip 28, 2012 9:52 am

Admin


Admin
Rozwój dziecka, który występuje od urodzenia do dorosłości był w dużej mierze ignorowane przez większość historii. Dzieci były często postrzegane jedynie jako małe wersje dorosłych i niewiele uwagi poświęca się wiele osiągnięć w zdolności poznawcze, użycia języka i fizycznego wzrostu, który występuje w okresie dzieciństwa i dorastania.

Odsetki w dziedzinie rozwoju dziecka w końcu zaczęły powstawać na początku 20 wieku, ale raczej skupić się na zaburzenia zachowania. Ostatecznie, naukowcy coraz bardziej interesują inne tematy, w tym typowego rozwoju dziecka, jak również czynników wpływających na rozwój.

Zrozumienie rozwoju dziecka jest niezbędna, co pozwala nam w pełni docenić poznawcze, emocjonalne, fizyczne, społeczne i edukacyjne wzrost, który dzieci przechodzą przez od urodzenia i do wczesnej dorosłości. Niektóre z głównych teorii rozwoju dziecka są znane jako teorii wielkich, próbują opisać każdy aspekt rozwoju, często stosując podejście scenie. Inne znane są jako mini-teorii, że zamiast koncentrować się jedynie na dość ograniczonym aspekcie rozwoju, takich jak wzrost poznawczego i społecznego.

Oto tylko kilka z wielu teorii rozwoju dziecka, które zostały zaproponowane przez teoretyków i badaczy. Nowsze teorie zarys stadia dzieci i określić typowe wieku, w którym te etapy wzrostu wystąpić.
Psychoanalitycznych Teorie Rozwoju DzieckaZobacz profil autora http://bpsychologia.your-talk.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Create a forum on Forumotion | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Create a blog