Psycholog WarszawaErik Erikson teoretyk również zaproponował teorię stadium rozwoju
Blog psychologia, blog psychologiczny, kącik psychologiczny, psychoforum, psychosfera

You are not connected. Please login or register

Erik Erikson teoretyk również zaproponował teorię stadium rozwoju

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Teorie zaproponowane przez Zygmunta Freuda podkreślił znaczenie wydarzeń z dzieciństwa i doświadczeń, ale niemal wyłącznie skupiła się na zaburzenia psychiczne raczej normalnego funkcjonowania.

Według Freuda, rozwoju dziecka jest opisany jako seria "psychoseksualnych etapach. W "Trzech esejów na temat seksualności" (1915), Freud przedstawił te etapy jak oralny, analny, falliczny, opóźnienia i narządów płciowych. Każdy etap polega na zaspokojenie pragnienia libidinalnym i może później odgrywać rolę w dorosłej osobowości. Jeśli dziecko nie może pomyślnie ukończyć etap, Freud sugerował, że on lub ona rozwijać utrwalenie które później wpływania dorosłych osobowość i zachowanie. Dowiedz się więcej w tym artykule na etapach Freuda rozwoju psychoseksualnego.

Erik Erikson

Erik Erikson teoretyk również zaproponował teorię stadium rozwoju, ale jego teoria objęła ludzkiego wzrostu w całej ludzkiej żywotności. Erikson uważał, że każdy etap rozwoju skupiła się na przezwyciężenie konfliktu. Na przykład, główny konflikt w okresie dojrzewania wiąże się ustanowienie poczucie osobistej tożsamości. Sukces lub porażka w radzeniu sobie z konfliktami na każdym etapie mogą mieć wpływ na ogólne funkcjonowanie. Podczas młodzieży etapie, na przykład, brak opracowania do wyników tożsamości w błąd ról. Dowiedz się więcej o tej teorii w tym artykule na etapach Erikson jest z rozwoju psychospołecznego.
Poznawcze teorie rozwoju dzieci

Teoretyk Jean Piaget sugerują, że dzieci myślą inaczej niż dorośli i zaproponował teorię sceniczną rozwoju poznawczego. Był pierwszym, aby pamiętać, że dzieci odgrywają aktywną rolę w uzyskaniu wiedzy o świecie. Według jego teorii, dzieci mogą być traktowane jako "małych naukowców", którzy aktywnie budują swoją wiedzę i rozumienie świata. Dowiedz się więcej w tym artykule na etapach Piageta o rozwoju poznawczego.
Teorie behawioralne Rozwoju Dziecka

Zobacz profil autora http://bpsychologia.your-talk.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog